Lichnovští lezci slaví první úspěchy

V sobotu 20. října 2012 se lezci z oddílu Tojstoráci zúčastnili veřejného závodu mládeže v lezení na rychlost v Orlové.  Ve svých kategoriích obsadili Dominik Špaček 2. místo, Julie Nendzová  5. místo a Romana Vřesňáková 6. místo.

Sotva jsme v Lichnově vybudovali lezeckou stěnu, slavíme v soutěžním lezení drobné, ale první úspěchy. I bez výrazného tréninku jsme se odvážili zúčastnit veřejného závodu, navíc v pro nás zcela neznámé disciplíně – lezení na rychlost. Soutěž probíhala tak, že lezci v kvalifikaci a následném vyřazovacím pavouku lezli vždy dvě trasy na čas. Součet časů určoval pořadí (nejrychlejší = první).

Mezi chlapci (ročníky 1999-2000) se na 2. místě v konkurenci 4 chlapců umístil Dominik Špaček s časem 29,38 sekund. Jen pro srovnání, přestože v kvalifikaci byly časy vyrovnané (Dominik vyhrál o 0,62 vteřin), tak ve finále mu vítěz unikl o 5,45 vteřiny s časem 23,93.

V kategorii dívek (ročníky 2001-2002) se ze 7. účastnic umístila Julie Nendzová na 5 místě s časem 55,84 sekund, a Romana Vřesňáková na 6. místě s časem 1:06,05. Oběma velmi gratulujeme především za odvahu si závody vyzkoušet.

Tento závod nás namotivoval k dalšímu tréninku, a přestože sezóna na naší venkovní stěně pomalu končí, nebudeme přes zimu zahálet a budeme trénovat na vnitřních stěnách v okolí. A kdoví, třeba další závody budou ještě úspěšnější.

Všem zúčastněným veřejné díky za reprezentaci našeho oddílu!

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář